"Хто себе вивищить, той буде принижений, а хто себе принизить, той буде вивищений." /Мт.23,12/ 

Розпорядок Богослужінь на (23.05.2022 - 29.05.2022)

2022
23 травня
понеділок
(10 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

+ Симона Зилота апост. Святий Симон Зилот належав до 12 Христових апостолів. Своє друге ім'я Зилот, яке означає "ревнитель", він одержав за ревне зберігання Божого закону перед покликанням на апостола. Після зіслання на апостолів Святого Духа він проповідував над Чорним морем, у Єгипті, Північній Африці й Британії. У життєписі св. Василія Великого зазначено, що Симон помер природною смертю в місті Едесі. Але на Заході поширена думка, що він проповідував у Єгипті, потім разом зі св. апостолом Юдою Тадеєм перейшов на місійну працю до Персії, де через декілька років їх було замучено в місцевості Суанір.


2022
24 травня
вівторок
(11 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

Свв. рівноапп. Кирила й Методія, учителів слов’янських Святі Кирило і Методій народилися у місті Солуні (Тессалоніці), столиці грецької частини Македонії, і були рідними братами. Методій народився 815 року, а Кирило - 827 року. Вони прославилися своєю місійною діяльністю, зокрема у Корсуні на Кримському півострові, де вони віднайшли мощі св. Папи Климента, а потім у Моравії. Існує здогад, що певний час Кирило перебував і в Києві. Заслугою Кирила і Методія є те, що Папа поблагословив богослужіння слов'янською мовою і наказав висвятити перших священиків для слов'янського народу, а також створив окрему церковну слов'янську митрополію. 869 року Кирило закінчив своє святе життя у віці 42 років. 870 року Методія, який став ще й папським легатом на слов'янській землі, було висвячено на Моравського архиєпископа. Уснув Методій 885 року. Кирило і Методій уклали першу слов'янську абетку, переклали церковні книги слов'янською мовою і своєю апостольською працею поширили Христову віру серед слов'янського народу.


2022
25 травня
середа
(12 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

Епіфанія і Германа свв. Переполовення П'ятдесятниці. Святий Епіфаній народився 310 року в Палестині. Прагнучи глибше дослідити Святе Письмо, він вивчив багато мов, часто відвідував різних пустельників, а скоро і сам постригся в ченці. 333 року він був висвячений на священика, а незабаром збудував монастир. Епіфаній мужньо ставав на захист святої віри і засуджував єресі, які руйнували єдність Христової Церкви. 367 року його обрали єпископом міста Саламіни на Кіпрі. 403 року Епіфаній уснув у віці 93 років.
Святитель Герман, Патріарх Константинопільський, народився у Константинополі у VII столітті. Його батько, один з перших сенаторів у Візантії, був убитий за наказом імператора Костянтина Погоната (668 - 685), а хлопчика Германа оскопили і віддали на навчання церковним клірикам, де він ґрунтовно вивчив Святе Письмо. За святість життя Герман був поставлений єпископом у місті Кизику. Святитель Герман твердо став на захист православної віри від єретиків-іконоборців. Згодом він був поставлений Патріархом Константинопільським.


2022
26 травня
четвер
(13 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

Гликерії мучц. Свята Гликерія жила у II ст. і була надзвичайно побожною християнською дівчиною. За вірність Христовій вірі їй відрубали голову за наказом імператора Марка Аврелія. Своєю мученицькою смертю вона прославила Бога в місті Гараклеї. Там згодом збудували на честь св. Гликерії величну церкву, у якій досі вшановують її святу голову.


2022
27 травня
п'ятниця
(14 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за здоров'я. Соборова.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

Ісидора муч. Святий Ісидор Хіотський був військовим старшиною, якого за вірність Христовій вірі 251 року зарубали мечем на острові Хіос. Джерело, в яке кинули тіло Ісидора, згодом стало славним своєю цілющою водою. Над гробом Ісидора християни збудували церкву. Св. Маркіян, управитель патріаршої церкви св. Софії в Царгороді, у V ст. освятив на честь св. Ісидора з Хіоса окрему каплицю в церкві св. Ірини.


2022
28 травня
субота
(15 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Велика Вечірня. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

Пахомія Великого прп. Святий Пахомій Великий народився 292 року у поганській родині у Тебаїді Горішній. Маючи 20 років, він став римським вояком. Невдовзі Пахомій прийняв св. Хрещення і пішов у пустелю, де вів дуже суворе життя. У безлюдній пустелі Табенна, що над Нілом, Пахомій збудував шість монастирів та церкву для вбогих пастухів. Під його проводом у різних монастирях було сім тисяч ченців. Пахомія можна вважати основоположником спільного чернечого життя у різних монастирях, де усі монахи жили під проводом настоятеля-протоархимандрита. Пахомій написав чернечий устав і правило для ченців. Він сміливо обороняв Христову віру від єретиків і мав дар передбачування і зцілення. Пахомій уснув 346 року.


2022
29 травня
неділя
(16 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Утреня.
9:00 Божественна Літургія.
11:00 Божественна Літургія.
17:00 Божественна Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка) Молитва спільноти "Матері в молитві".

прп. Теодора Освященного, учня св. Пахомія. Святий Теодор Освященний походив з єгипетської Тебаїди Горішньої. Ще юнаком пішов до монастиря у пустелі Табенна, де його з радістю прийняв св. Пахомій. Коли Теодорові виповнилося 30 років, його було висвячено на священика і призначено настоятелем монастирів у Табенні. Якось св. Пахомій захворів, і Теодор погодився стати його наступником. Тоді св. Пахомій вирішив вилікувати свого улюбленого учня від гордості, звільнивши його від обов'язків наставника. Наступником св. Пахомія став побожний монах Орсиній, який невдовзі, у час коли первісна ревність у монастирях почала занепадати, призначив Теодора своїм помічником. Теодор був наділений Божим даром передбачення подій і творення чудес. Уснув на Великдень 368 року.


Тишковичі - місце паломництва на Мостищині