Прийдіте, пиймо нове пиття, що не з каменя неплідного чудесно випливає, але з нетління джерела, яке виточив із гробу Христос; в Ньому ми утверджуємось. 

Розпорядок Богослужінь на (03.10.2022 - 09.10.2022)

2022
3 жовтня
понеділок
(20 вересня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

мчч. і ісп. – великого князя Михаїла і боярина його Теодора, чернігівських чудотворців На початку 13 ст. у київського князя Всеволода Чорного, одруженого із донькою Казимира Справедливого, народився син, що на Святому Хрещенні одержав ім'я Михайло. Після нападу татар на Русь-Україну Михайло брав участь у нещаснім бою над Калкою (1222), а згодом почав князювати в Чернігові. Щоб урятувати Чернігівщину для себе, самохіть чи поневолі, поїхав з поклоном до найсильнішого зі своїх ворогів, хана Батия. Але замість урятуватися, він попав у пащу лева, звідки не було вже для нього вороття. Батий намагався намовити Михайла, щоб він за татарським звичаєм поклонився образам ханських предків і очистив себе переходом через вогонь. Князь Михайло не хотів принижувати святу християнську віру, тому відмовився від пропозиції. Це визначило його долю. Приятелі князя хотіли допомогти йому втекти з табору, та й це шляхетний князь відкинув, щоб не спровокувати помсту Батия. Після цього татари піддали Михайла мукам, а згодом, 20 вересня 1246 року, відрубали йому голову. Разом з князем Михайлом загинув мученицькою смертю і його вірний боярин Теодор.
влкмч. Євстратія і тих, що з ним Св. влкмч. Євстратія жив у II ст. і був римським генералом. Одного разу під час полювання він побачив між рогами оленя фігуру Ісуса Христа, розіп'ятого на хресті, Який до нього заговорив. Після цієї пригоди він навернувся до Христової віри і охрестився разом зі своєю дружиною і двома синами. Євстатій відзначався великою любов'ю і щедрістю до ближніх. Загинув він разом зі своєю родиною мученицькою смертю у 118 році за правління імператора Адріана. 


2022
4 жовтня
вівторок
(21 вересня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

ап. Кодрата, що в Магнисії Святий Кондрат був одним із 70 учнів Ісуса Христа. Христову віру проповідував в Атенах у Греції, де був єпископом. Відомий даром пророцтва. За навернення численних поган до святої віри Кондрата прогнали з Атен до Магнезії, що в Малій Азії. Там він пробув єпископом аж до своєї мученицької смерті за правління імператора Адріана. Помер голодною смертю у в'язниці 130 року. При гробі св. Кондрата в Магнезії діялися чудесні оздоровлення.


2022
5 жовтня
середа
(22 вересня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

свщмч. Фоки, єп. Синопійського Святий Фока був єпископом у місті Синопі у Малій Азії. За віру у Христа погани ув'язнили його і після жорстоких мук втопили 117 року у час правління імператора Траяна. Його святі мощі спочивали у місті В'єні у Франції. Св. Іван Золотоустий виголосив 403 року в Царгороді дві проповіді про перенесення мощей св. свящмуч. Фоки з Понту до Царгорода.


2022
6 жовтня
четвер
(23 вересня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія за здоров'я. Молитва спільноти "Матері в молитві".

Зачаття чесного славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Йоана За правління юдейського царя Ірода у містечку Аймкарім у Юдеї жив старенький священик Захарія та його дружина Єлисавета. Вони вірно виконували всі Господні заповіді й приписи юдейського закону, але були бездітними. Хоч обоє членів подружжя вже були похилого віку, проте не втрачали надії на Бога і вірили, що Господь зніме з них ганьбу бездітності. Про зачаття Івана, яке супроводжувалося чудами, дуже гарно написано у Євангелії св. Луки. Коли одного дня Захарія приносив кадильну жертву в храмі, явився йому ангел Господній і сповістив, що Єлисавета породить сина. Захарія не повірив цій радісній новині й одразу ж онімів, а зміг говорити щойно у хвилині найменування свого сина Івана, пророкувавши йому, що він буде Предтечею Месії.


2022
7 жовтня
п'ятниця
(24 вересня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за здоров'я. Соборова.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

первомчц. й рівноап. Теклі Свята Текля народилася у багатій язичницькій родині, що походила з Іконії у Малій Азії. Вона була надзвичайно вродливою, розумною і красномовною. До Христової віри навернулася під впливом проповіді св. апостола Павла. Після св. Хрещення посвятила своє дівицтво Господеві. Згодом була ув'язнена, витерпіла чимало мук, з яких вийшла неушкодженою. Коли поганський суддя випустив Теклю на волю, вона оселилася у горах Селевкії і там у молитві й пості дожила до 90 років. Церква величає її як "первомученицю й рівноапостольну". У давній молитві до св. Теклі читаємо: "Ти, свята Текле, отримала від Ісуса потрійний вінець дівицтва, мучеництва і учительства; ти годувала св. апостола Павла у в'язниці і всю спадщину роздала убогим; ти, що ані важкими муками, ані намовами не відреклася святої віри; ти, коли була вже на вогнищі, знаком святого хреста стягнула велику зливу і загасила вогонь; тобі й голодні леви і гадюки та змії нічого не вдіяли, бо чудом Божої ласки вони тебе не торкнули, захорони мене від ворога моєї душі".


2022
8 жовтня
субота
(25 вересня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Вечірня. Молебень.

прп. Євфросинії Свята Євфросинія жила у II ст. Юнкою вступила до монастиря, де вела дуже побожне життя, дивуючи всіх надзвичайно строгим умертвленням. Церква величає св. Євфросинію "преподобною матір'ю" і прославляє словами: "Монашим життям ти просвітила безліч посників і засяяла всім немовби світильник. Тому з ними прославляєшся, всечесна Євфросиніє, насолоджуючись божественною славою, і молишся, щоб і ми спаслися. О, преславне чудо! Як охоче ти віддала себе Богові посними подвигами і покутними сльозами, сповнена Божої любові! Ти перемогла тілесні пристрасті, стриманістю подолала демонів та й стала невістою Вседержителя".
прп. Сергія Радонєжского Православна Церква у цей день святкує також пам'ять ігумена Сергія Радонєжського. Святий заснував Троїце-Сергієву обитель в першій половині XIV століття.


2022
9 жовтня
неділя
(26 вересня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Утреня.
9:00 Божественна Літургія.
11:00 Божественна Літургія.
13:00 Божественна Літургія (для товариства "Надія").
15:00 Молитва спільноти "Матері в молитві".
17:00 Божественна Літургія. Молебень.

Переставлення св. ап. і єв. Йоана Богослова Йоан Богослов був родичем Ісуса, молодшим братом св. Якова Заведеєвого, наймолодшим з апостолів і, як він сам говорив, "учнем, якого любить Ісус". Написав Євангеліє, три послання і єдину новозавітню пророчу книгу "Одкровення". Йоан Богослов був великим учителем любові і єдиним із 12 Христових апостолів, який помер природною смертю. Він уснув 100 року після народження Христа у віці 94 років. Св. Епіфаній оповідає, що коли Йоан постарів і так ослаб, що вже не міг проповідувати, то наказував своїм учням нести себе на збори вірних, де кожного разу повторював тільки оці слова: "Мої дітоньки, любіть один одного". А коли вони запитали його, чому він завжди повторює одні і ті ж слова, апостол відповів: "Бо це слово Господнє, і якщо ви виконаєте його, то цього буде досить".


Тишковичі - місце паломництва на Мостищині