Прийдіте, пиймо нове пиття, що не з каменя неплідного чудесно випливає, але з нетління джерела, яке виточив із гробу Христос; в Ньому ми утверджуємось. 

Розпорядок Богослужінь на (05.06.2023 - 11.06.2023)

2023
5 червня
понеділок
(23 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Утреня.
9:00 Божественна Літургія.
11:30 Зустрічі патріарха біля катедрального храму.
12:00 Архиєрейська Божественна Літургія на помості біля храму Святої Трійці.
18:00 Божественна Літургія. Молебень до Христа Чоловіколюбця.

Святого Духа. Пресвятої Тройці. Михаїла прп., Єфросинії Полоцьк. прп. Преподобна Євфросинія була праправнучкою святого князя Володимира Великого і дочкою полоцького князя Юрія (Святослава). З дитячих літ любила грамоту та молитву, читала Псалтир та інші духовні книги. Зоставивши світське життя, приймає монаший постриг в одному жіночому монастирі. В монастирі вела боговгодне життя повне молитви, смиренності та служіння. За її стараннями в 1161 році був збудований Спасо-Преображенський Собор. Передчуваючи швидкий відхід до Господа, Євфросинія пішла відвідати Святу землю, де переставилася в одному із єрусалимських монастирів 1173 року.


2023
6 червня
вівторок
(24 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Христа Чоловіколюбця.

Симеона на Дивн. горі, Святий Симеон Дивногорець, званий ще Стовпник, народився 494 року в місті Антіохії у Малій Азії. Його матір'ю була св. Марта, день пам'яті якої святкуємо 17 липня. Ще малим хлоп'ям він поселився між пустельниками неподалік Антіохії й разом з ними вів Богові посвячене життя. Згодом 12-літній Симеон поставив собі стовп, на якому провів вісім років. Бог нагородив його даром творення чудес. Маючи 20 років, він поселився на відлюдній горі біля Антіохії, де провів десять літ. Опісля його було висвячено на священика. Симеон зробив стільки чудес, що гору, де він жив, назвали Дивною, а Симеона - "Дивногорцем". Потім він прожив ще 45 років на стовпі, а 569 року віддав Господеві праведну душу.
Микити Переясл. чуд.


2023
7 червня
середа
(25 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Христа Чоловіколюбця.

+ 3-є відн. ч. голови Івана Христителя Коли Емесу захопили араби, голову св. Предтечі перенесли до Коман у Понті, де під час іконоборства її закопали у срібній посудині в землю. Згодом християни забули про цю дорогоцінну пам'ятку. У 850 році св. Ігнатій після Божого об'явлення довідався про святу голову й місце, де вона була закопана. Срібну посудину зі святою головою урочисто перенесли до Царгорода. Це було третє віднайдення голови св. Івана Хрестителя.


2023
8 червня
четвер
(26 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Христа Чоловіколюбця.

Карпа апост. Святий Карпо був одним із 70 учнів Ісуса Христа. Св. апостол Павло згадує про нього у другому листі до св. Тимотея: "Принеси плащ, що я залишив у Троаді в Карпа, і книги, а зокрема пергамени" (4, 13). Св. Павло висвятив Карпа на єпископа міста Берії в Тракії. Карпо загинув від рук юдеїв за правління імператора Нерона.


2023
9 червня
п'ятниця
(27 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за здоров'я. Соборова.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Христа Чоловіколюбця.

Терапонта свмуч. Святий Терапонт був єпископом міста Сардії у Лікії в III ст. Своїми красномовними проповідями він навернув багато поган до Христової віри. Терапонт загинув мученицькою смертю від меча за імператора Валеріана 258 року. На його гробі діялися численні чуда.


2023
10 червня
субота
(28 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Вечірня. Молебень.

Микити прп. Святий Микита Халкидонський ще юнаком почав служити Богові молитвою і постом. Завдяки своїй побожності і розуму він став єпископом міста Халкидона. Микита був добрим і жертовним пастирем. Для сиріт і вдів, убогих і подорожніх він був милосердним опікуном і доброчинцем. Коли імператор Лев став на бік єретиків-іконоборців, Микиту ув'язнили і жорстоко мучили, а потім відправили на заслання, де він сміливо продовжував навчати людей вшановувати святі образи. Натерпівшись доволі за Христову віру, Микита Халкидонський закінчив своє життя непохитного визнавця у 828 році.


2023
11 червня
неділя
(29 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Утреня.
9:00 Божественна Літургія.
11:00 Божественна Літургія.
17:00 Божественна Літургія. Молебень. Молитва спільноти "Матері в молитві".

Теодосії прмучц Свята Теодосія народилася у VIII ст. у Царгороді у заможній християнській сім'ї. Її мати після смерті чоловіка пішла у монастир, взявши з собою і семилітню Теодосію. Через три роки вона померла, а Теодосія далі служила Богові як покірна й лагідна черниця. У 727 році імператор Лев почав переслідувати християн за вшановування святих образів. Він наказав скинути з брами при вході до царського двору старовинну ікону розп'ятого на хресті Спасителя. Теодосія разом з іншими черницями та численними вірними мужньо обороняла святу ікону від наруги. Товаришок Теодосії за наказом імператора відразу закатували, а її саму ще довго тримали у в'язниці, де після жорстоких мук їй прокололи горло 745 року.


Тишковичі - місце паломництва на Мостищині