Слава Ісусу Христу! "Священик має бути таким святим, щоб міг служити іншим за взір святості, бо для того поставив Бог священиків на землі, щоб жили на ній як ангели, і були світлом та взірцем для інших людей", - Св. Іван Золотоустий

Огляд загальної монашої організації УГКЦ

 

Чин Святого Василія Великого.

 

Чин заснований 1617 році митрополитом Рутським і він є найстаршим і має найбільший вплив на релігійне життя УГКЦ в продовж 400 років. ЧСВВ відзначається своїми західними впливами і в ньому відбувається гостра боротьба між “східними” і “західними”. Попри все храм св. Андрія збирає багато більше вірних ніж катедра св. Юра. Крехівський монастир є найбільшим осередком монаших покликань не тільки УГКЦ але і в Католицькій Церкві. 1999 року на прощу до Крехова прибуло 24 тис. вірних і поряд з Уневом це є найбільший паломницький осередок УГКЦ подібно як Почаївський і Києвопечерський монастирі в УПЦ МП. Зараз оо. Василіян нараховується 260 членів з них 80 отців, 100 студентів з тимчасовими обітами на студіях за кордоном, 50 братів, 30 новиків. На Україні 2 провінції нараховують 14 монастирів і 3 великих на Закарпатті, на Сході відкрито 9 місійних станиць в яких працює 20 монахів. Загалом Василіянський Чин св. Йосафата в світі має 8 провінцій, 67 монастирів. Загалом в заокеанських провінціях Канада, Бразилія, ЗША, Аргентина налічує 250 членів і 31 монастир. В Польщі 3 монастирі, 13 членів; Румунія 40 членів і жодного монастиря; Словадчина – 20; Югославія – 5. Також широка видавнича діяльність: друкарня в Жовкві, видано понад 100 книг. Діаспора дала суттєву допомогу в грошах і кадрах для виховання нового покоління монахів в Україні, проте чисельність не йде “Василіянам” на користь, бо не цінують покликань і не дають належної формації для братів тут на Україні. Проте для більшості галичан і східних українців існують лише одні монахи – “василіяни”.

 

Чин Найсвятішого Ізбавителя.

 

Історія ЧНІ в Канаді офіційно починається з 1906 року під керівництвом о. Деляре , а на Україні з вересня 1913 на чолі з о. Схрейверсом. Нещодавно чин відсвяткував своє 85-ти ліття. На сьогодні чин має великі потенційні перспективи які поки що слабо з актуалізовані. В періоді 1990-96 років протоігуменом був о. І. Возняк. Отці будували парафіяльні церкви і не дбали про  відбудову своїх монастирів. Після обрання 1996 році протоігуменом о. Волошина чин вступив в нову фазу посиленого розвитку. За старанням о. Федюка і матеріальної допомоги Заходу відновлено 1997 році працю семінарії ім. М.Чарнецького також покращено матеріальні умови перебування новиків у Кохавинському монастирі. Зараз чин нараховує 110 членів, 49 єромонахів, 43 студенти, 5 братів і 13 новиків. Поки що у зв’язку з відбудовою монастирів отці майже не їздять на місії, але для цього готують молоде покоління. До 1939 року отці місіями зорали парохії Галичини і де були місії села втримались при Греко-Католицькій Церкві. Тепер нам ще далеко до результату 1939 року місіонерської діяльності. В Канаді зараз є 25 членів провінції і ця провінція поступово вимирає через брак покликань і їм потрібно негайна кадрова допомога з України.

 

Монахи Студитського уставу.

 

Засновані 1899 року єпископом Станіславівським Андреєм Шептицьким. Нещодавно святкували свій столітній ювілей. Оскільки історику не доступне внутрішньо-контеплятивний зв’язок з Богом то хотів би відзначити чудовий спів богослужінь на київський напів. Також під опікою студитів знаходиться найпопулярніше видання “Свічадо” (126 книжок). В Уневі вони утримують сиротинець чисельністю 30 чоловік. Зараз студити нараховують 90 членів, 24 схимонахи, 20 єромонахів, 25 рясофори. Діють дві лаври Унівська і Іванівська, 8 монастирів, один в Білорусії. В Колодієвці під проводом ігумена Планчака зібрано 30 подвижників.

 

Спільнота Салезіян.

 

Прибули на Україну в 1991 році. Харизма – праця з молодими людьми. Опікуються парохією Св. Покрови чисельністю 20 тис. вірних і що неділі проводять зустрічі з молоддю, яку відвідує 160 членів. Священиків на сьогодні – 3, студентів філософії – 6, теології – 5, новиків – 5. Усього 19 членів.

 

Воїни Ісуса (Miles Esus)/

 

Зараз нараховується 14 членів. З них 8 у Львові і 6 в с. Ботниках. Харизма – концертно-релігійна діяльність.

 

Сестри ЧСВВ.

 

1617 року Митрополит Рутський засновує жіночий монастир василіянок. Сьогодні чин нараховує 644 сестер, які живуть на Україні майже 400 років в Угорщині, в Чехії, Словаччині, Польщі з 1958 р., Італії з 1950 р., в Канаді і ЗША 1981 р., Бразилії 1972 р., в Аргентині. Також Чин Василіянок має три контеплятивні монастирі в Україні, Римі і ЗША(Нью-Йорк). Сестри працюють в добродійних інституціях, лікарнях і парохіях провадять катихизацію бо на харетативно-виховній діяльності наголошують Правило Св. В .Великого. На Україні зараз Провінція нараховує 155 сестер з них 123 з вічними обітами, а 32 з тимчасовими обітами. Найбільшою проблемою є розкол сестри Любові Ільницької ЧСВВ, бо разом з нею відкололись 80 сестер, які на даний час розпущенні по хатах владою Церкви. Всього навчається 35 сестер: 3 сестри в ЛБА; 6 сестер в Люблінському Університеті.

 

Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

 

Згромадження засноване в 1892р. священиком вдівцем Кирилом Селецьким і о. Єремією Ломницьким ЧСВВ. Безперечно це найбільш чисельне Згромадження в УГКЦ. Всього нараховується більше 1000 сестер, а на Україні 167 сестер, 90 з вічними обітами, 47 з тимчасовим обітами, які проживають в 48-ох монастирях. Сестри також проживають у багатьох країнах діаспорі, найбільша Провінція сестер в Бразилії (250). На Україні сестри провадять катихитичний центр при храмі Святого Юра, працюють над виданням катихитичних підручників. Безумовно це найбільш перспективне Згромадження в плані пасторальної праці з людьми, дітьми і молоддю, бо мають для цього належні кошти і підготовлених сестер. Зараз сестри збирають свідчення на біатифікаційний процес, який розпочався в 1983 році, сестри Йосафати Михайлини Гордишевської. Сестри організовують літні курси для виховання світських катихитів. Беруть участь у літніх катихизаціях в місцевостях де вона протягом року не проводиться. Організовують літні табори для дітей, поїздки молоді. Проте багато сестер немають ще належного досвіду і бояться працювати з людьми. Крім того ні ієрархи, ні парохи не запрошують сестер на регулярну літню катихизацію.

 

Згромадження Сестер Святого Йосифа.

 

Засновані в 1898 році в селі Цеблів сільським парохом о. Кирилом Селецьким. Сучасний кількісний стан такий: 114 сестер разом, 64 на Україні з них 40 з вічними обітами, а 17 з тимчасовими. Згромадження відчуває брак духовного проводу бо нема священників, які б хотіли провадити реколекції для сестер. В діаспорі Польща 16 сестер, 4 доми, Канада 14 сестер і 2 доми, Бразилія 20 сестер і 4 доми. Згромадження відчуває брак коштів для відбудови новіціяту в Жовкві ( 20 новичків).Також сестри мусять дещо змінити свою харизму: тяжка праця і провадження сиротинців тепер неможливо і тому сестри вчаться на катихитичних курсах .

 

Свято-Покровський монастир монахинь Студійського Уставу.

 

Засновані митр. Андреєм Шептицьким у 1899 році поряд з чоловічою віткою. В 1924 році повстав перший монастир. Харизма сестер Студиток є відмовляння всього Правила, мовчанка і закритий спосіб життя. Зараз нараховується 63 сестри, 41 схимонахинь. 15 сестер навчається в Вищих Учбових Закладах України. Також сестри створюють матеріальну базу для існування сиротинця.

 

Сестри Милосердя Святого Вінкентія.

 

Згромадження засноване митр. Андреєм Шептицьким 1926 р.. Харизма Згромадження це догляд і виховання важко хворих. Багато сестер працює в Народній лічниці ім. митр. А. Шептицького, допомагаючи духовенству і монашеству в проблемах зі здоров’ям самі, або через державних лікарів. Зараз в Згромадженні є 65 сестер, 31 з вічними обітами, а 24 з дочасними. Цікаво у 1990 –му році з підпілля вийшло 34 сестри з вічними обітами. Отже Згромадження пережило відхід деяких сестер у зв’язку з новим станом Церкви після підпілля. Духовну опіку здійснюють оо. Редемптористи.

Сторінка 1 із 2 1 2

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині


Календар

«     Березень 2023     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 69
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus